O nás

MONTE chemická čistírna a prádelna je ryze českou soukromou rodinnou firmou, která se specializuje na chemické čištění oděvů s cílem o co nejkvalitnější poskytnutí služeb našim klientům.

Čistírna s původním názvem MONTEX vznikla již v roce 1992, kdy také otevřela svou první provozovnu v ul. Plynárenská 63 v Kolíně.

Na jaře roku 2009 firma změnila pouze majitele a obchodní název na "Čistírna a prádelna MONTE - Viera Benešová".

Paní Viera Benešová je vyučena v oboru chemik čistíren a prádelen, a již v původní firmě pracovala od roku 1994. Po roce se stala vedoucí provozu a postupem času celé provozovny čistírny a prádelny, kde svou třicetiletou praxi v oboru zúročuje dodnes a své bohaté zkušenosti předává také své dceři Renátě, se kterou společně čistírnu a prádelnu MONTE provozovaly a v roce 2018 dcera paní Benešové převzala chod firmy a nyní to je "Monte, chemická čistírna a prádelna Renáta Filipová".

Čistírna a prádelna MONTE je řádným členem asociace prádelen a čistíren APaČ. Pravidelně se zúčastňujeme seminářů, kurzů a odborných školení, a oborových veletrhů. Důvodem je neustálé získávání nových zkušeností a vzdělávání se v našem oboru.

Technologicky spolupracuje MONTE s firmou KOVOSLUŽBA OTS a.s, která je hlavním dodavatelem technologií a strojního vybavení, a která zároveň zabezpečuje nepřetržitý servis na strojní vybavení a tím pomáhá zajistit nejen nepřetržitý bezporuchový provoz strojů, ale zároveň tím napomáhá zkvalitňovat komplexní služby firmě MONTE ke spokojenosti všech zákazníků.